אחלן ג׳חנון

ג'חנון: כך הפך המאפה התימני למאכל הלאומי של שבת בבוקר

לא צריך להיות ממוצא תימני כדי לדעת שהג׳חנון הוא המאכל הלאומי של שבת בבוקר ואוכלים אותו כמעט כל הישראלים. רשתות מזון מהיר ופיצוציות בתל אביב והסביבה מציעות את המאכל הזה במיוחד, כאשר כמעט כל פיצוציה לקחה על עצמה להציע סיר ג'חנון חמים בבוקר יום שבת, המשמש כמקום מפלט לכל מי שיש לו דודא לפחמימות.

מה זה ג׳חנון?

הג'חנון, מאכל תימני-יהודי מסורתי, מורכב מבצק שמנוני המשלב טעמים מתוקים ומלוחים. משמעותו של השם ״ג׳חנון״ בערבית תימנית "בצק קטן", מצביע על הקמח המלא שממנו הוא הוכן במקור, מאחר וקמח לבן היה נדיר. הג'חנון היה מוכן מסורתית לקראת שבת, כשהוא נאפה בתנור על טמפרטורה נמוכה לאורך הלילה.

מתימן ועד לשולחן הישראלי

הג'חנון מספר סיפור של התמזגות תרבויות – מהעיר עדן בתימן, דרך האימפריה העות'מאנית, ועד לישראל המודרנית.
הג׳חנון התחיל אצל יהודי עדן בתימן, שאכלו אותו בטעם מתוק עם סוכר או חלבה. להכנת הג'חנון השתמשו בסאמנה, שזו חמאה מיוחדת עם טעמים מעושנים.
יש כאלה שחושבים שהג'חנון לא בא מתימן מלכתחילה, אלא מטורקיה, כמאפה עם בשר ותפוחי אדמה בשם "גול". עדן, שהייתה עיר נמל, נחשפה להמון מאכלים מכל העולם. אז כשהגול הטורקי הגיע, היהודים שם התאימו אותו לטעמם, הוציאו את הבשר החליפו את תפוחי האדמה בביצים, אלה הונחו לידו בסיר והבישול הארוך הופך אותן לביצים חומות וטעימות להפליא.

וכך נולד הג׳חנון!

הג׳חנון כיום

העגבניות המרוסקות, הביצה הקשה והסחוג החריף שאנחנו מוסיפים היום? זה הגיע אחר כך, כשהג'חנון הפך למאכל של שבת בבוקר, וזה בעצם הישראלים שצירפו את הטעמים האלה למסורת.
בישראל נוהגים לאכול את הג'חנון בשבת בבוקר, לאחר שהוא התבשל לאיטו, במשך לילה שלם בתנור. מרבית התימנים, אלה שאינם מהעיר עדן, כלל לא הכירו את הג'חנון עד שעלו לארץ.
כיום נוהגים להגיש את הג'חנון, כשלצידו סחוג, רסק עגבניות וביצה קשה, עדיף חומה – לאחר שבושלה בסיר, עם הג'חנון.
הכנתו של הג'חנון די פשוטה. כל העניין מסתכם בהכנת הבצק, כמה קיפולים שלו עם שמן או חמאה שיוצרים בצק עלים, גלגול לקוטר של כמה סנטימטרים ואפייה איטית בתנור ביחד עם ביצים, בטמפרטורה נמוכה – של פחות מ-100 מעלות צלזיוס, למשך הלילה.

הג׳חנון של אחלן

מיטיבי הלכת ינסו להכין ג׳חנון בבית, אבל מביני העניין האמיתיים יודעים שלהזמין ג׳חנון ממומחים ביום שבת זה, הג׳חנון של אחלן הוא בהתחייבות הג׳חנון הכי טעים ברמת גן.

מוזמנים אלינו למסעדה שלנו ״אחלן וחברים״ ותהנו מארוחה מלאה כל טוב:

״הג׳חנוניה והחבר'ה״

ארוחה מפנקת של ג'חנונים, ביצים, רסק עגבניות, שום קונפי, סחוג, חמוצים ועוד שלל פינוקים. הכול עשוי בעבודת יד עם כל האהבה שיש.

ג'חנון
מוזמנים לבוא להתארח ולטעימות מכל מטעמי הבית, לקחת הביתה או לשבת אצלנו

אחלן וחברים

Scroll to Top
דילוג לתוכן